Aktualności

Aktualności

          • Pierwszy Gminny Konkurs Układania Kostki Rubika na Czas

            28 maja 2026 r. odbył się w naszej szkole Pierwszy Gminny Konkursu na układanie kostki Rubika na czas. 

            Do konkursu przystąpiły cztery szkoły: ZSP w Sadkowie, ZSP w Krzeptowie, SP nr.1 i SP nr.2 w Kątach Wrocławskich.

            Konkurs był podzielony na dwie kategorie wiekowe: klasy 1-3 i klasy 4-8.

            Każda szkoła mogła zgłosić po 3 najlepszych reprezentantów ze swojej szkoły do każdej kategorii wiekowej. 

            Każdy uczeń układał kostkę 5 razy. Najlepszy i najgorszy wynik były odrzucane, a z pozostałych trzech wyników obliczano średnią, która decydowała o zajętym miejscu. Aby każdy zawodnik miał równe szanse kostki były mieszane według tego samego algorytmu.

            W kategorii klas 1-3 :

            1 miejsce: Olaf Brzuzek z ZSP w Krzeptowie 

            2 miejsce: Ignacy Fior z ZSP w Krzeptowie 

            3 miejsce: Sara L. z ZSP w Krzeptowie 

            Naszi reprezentańci:

            Mieszko Iwański miejsce 4, 

            Tymon Popielewski miejsce 5

            Liliana Kuczkowiak miejsce 9

            W kategorii klas 4-8

            1 miejsce: Wiktor Sołtysiak z SP nr. 2 w Kątach Wrocławskich 

            2 miejsce: Daniel Koza z SP nr. 2 w Kątach Wrocławskich 

            3 miejsce: Wiktor Filipczak z ZSP w Krzeptowie 

            Nasi reprezentańci:

            Michał Dąbrowa miejsce 5

            Mateusz Herczyński miejsce 6

            Aleksander Kuźnik miejsce 9

          • Rany Julek! O tym, jak II c zinterpretowała wiersze Juliana Tuwima.

            W ramach omawiania lektury "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą", uczniowie klasy 2C przygotowali teatralne scenki, które przedstawiały najpopularniejsze wiersze Tuwima. Z repertuarem w postaci: "Okularów", "Spóźnionego Słowika", "Zosi Samosi" oraz "Dwóch Michałów" udaliśmy się do przedszkolaków, aby umilić im dzień i zapoznać z twórczością Tuwima. Odwiedziliśmy również naszych kolegów z klas 1-3. Był to świetny sposób do rozpromowania wśród dzieci wierszy Juliana Tuwima. 

            Weronika Mazurek 

          • Wycieczka do ZOO Safari w Dvur Kralove

            W dniu 22 maja uczniowie klas 4 ,5, 6 i 7 wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Safari Park w czeskim Dvůr Králové. Najpierw odbyliśmy przejażdżkę busem wśród swobodnie biegających zwierząt takich jak: nosorożce, antylopy, zebry, itp. Następnie wyruszylismy na spacer po ogrodzie zoologicznym. 

          • Gala Laureatów zDolny Ślązak

            28 kwietnia 2026 roku w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Laureatów Dolnośląskich Konkursów Przedmiotowych „zDolny Ślązak”. Wydarzenie to było prawdziwym świętem wiedzy, talentu i młodzieńczych ambicji, a zarazem okazją do uhonorowania uczniów, którzy dzięki swojej pasji, wytrwałości i ponadprzeciętnym umiejętnościom znaleźli się  w gronie najlepszy w województwie dolnośląskim. Podczas gali laureaci odebrali dyplomy i medale z rąk Dolnośląskiej Kurator Oświaty. Uroczystość zgromadziła uczniów, nauczycieli, rodziców oraz przedstawicieli władz samorządowych województwa dolnośląskiego. Był to moment szczególny — pełen dumy, wzruszenia i uznania dla młodych ludzi, którzy udowodnili, że wiedza, pracowitość  i konsekwencja mogą prowadzić do osiągnięć najwyższej rangi.            Konkursy „zDolny Ślązak” należą do najbardziej prestiżowych konkursów wojewódzkich organizowanych w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Skierowane są do uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych z terenu Dolnego Śląska i od lat stanowią ważną przestrzeń rozwijania uzdolnień, promowania intelektualnej ciekawości oraz doceniania uczniów, którzy nie poprzestają na przeciętności, lecz odważnie podejmują ambitne wyzwania.                                                                                                                                

            Z ogromną dumą informujemy, że w gronie tegorocznych laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły — HANIA WINIARSKA, która uzyskała tytuł laureatki Dolnośląskiego Konkursu Przedmiotowego „zDolny Ślązak” z języka polskiego. Tytuł laureata to jedno z najwyższych wyróżnień, jakie może zdobyć uczeń szkoły podstawowej w województwie dolnośląskim. Jest on potwierdzeniem nieprzeciętnej wiedzy, dojrzałości intelektualnej, kultury słowa, wrażliwości humanistycznej oraz umiejętności samodzielnego i pogłębionego odczytywania tekstów literackich. Droga do tego sukcesu wymagała od HANI nie tylko talentu, lecz także systematycznej pracy, wytrwałości i gotowości do mierzenia się z wymaganiami wykraczającymi daleko poza codzienną naukę szkolną.                                                                                                                          

            Sukces Hani jest powodem do wielkiej dumy dla całej społeczności szkolnej. Pokazuje, że pasja połączona z konsekwencją, ambicją i wsparciem nauczyciela może prowadzić do wyjątkowych rezultatów.

            Serdecznie gratulujemy Hani tego znakomitego osiągnięcia i życzymy jej kolejnych sukcesów, które będą piękną kontynuacją tej niezwykłej drogi.

            Urszula Gaber

          • Wycieczka zagraniczna do Görlitz

            W dniu 21 kwietnia odbyła się wycieczka do Görlitz. Podczas spaceru po mieście słuchaliśmy legend i opowieści z dreszczykiem dotyczących historii miasta. Zwiedzaliśmy Dom Barokowy i jedną z najstarszych bibliotek w Niemczech. Uczniowie brali udział w grze miejskiej z elementami języka niemieckiego, oraz odbyliśmy wizytę w Muzeum Przyrodniczym. 

          • Konkurs STOP HEJT!

            Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Imago Stop hejt”!

            Informacje z regulaminu (pełna treść w załączeniu) :

            • W Konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku 6-17 lat, zamieszkałe na terenie gminy Kąty Wrocławski
            • Prace konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele suche, pastele olejne, collage) lub w wybranym graficznym programie komputerowym. Do Konkursu dopuszcza się wyłącznie formy plastyczne płaskie.
            • Zgłaszanie prac : w formacie elektronicznym na adres e-mail : imagostowarzyszenie@gmail.com,  w terminie do dnia 01.06.2026r., do godz. 12:00.
            • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12.06.2026, a jego wyniki ogłoszone na scenie GOKIS podczas Dni Kątów Wrocławskich.

            Pozdrawiam

            Anna Dałek-Marynowska

            Instruktor ds. Kultury

            Regulamin_konkursu_plastycznego_dla_dzieci_i_mlodziezy.pdf

      • Kontakt

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sadkowie
        • email szkoła: sekretariat@zspsadkow.pl, przedszkole: sekretariat.przedszkole@zspsadkow.pl
        • tel. szkoła 71 31 66 153
          tel. przedszkole 71 310 04 40
        • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sadkowie
          Sadków, ul. Szkolna 9
          55-080 Kąty Wrocławskie
          Poland
        • NIP 896 158 87 54
        • REGON 383944810
    • Galeria zdjęć

      • brak danych