MDJO w naszej szkole
"Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury."J.Iwaszkiewicz
Jak co roku 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, święto to obchodzimy nieprzerwanie od 1999 roku, a zostało ono ustanowione przez UNESCO.
W tym dniu pamiętamy o tym, jak piękne i różnorodne są języki świata, jakie wnoszą bogactwo kulturowe oraz to, że stanowią fascynujące spektrum komunikacji.
Pragniemy też, aby nasi uczniowie dbali o swój język, o jego piękno i poprawność. Na lekcjach polskiego robimy to codziennie, ale podczas tego wyjątkowego święta zachęcamy do kreatywnej pracy podczas przerw. Stacje polonistyczne przygotowane przez uczniów cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i są świetną formą powtórki.
Nad organizacja MDJO czuwały panie Justyna Machałek i Małgorzata Błażejewska-Koguciuk.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
1
Bal karnawałowy w naszej szkole
Karnawał to wyjątkowa tradycja przepełniona muzyką, zabawą i tańcem. Coroczny Bal Karnawałowy w naszej szkole odbył się 31 stycznia i był niecierpliwie wyczekiwany przez uczniów. Tego dnia sala zapełniła się po brzegi, a dzieci jak co roku zachwyciły różnorodnością strojów. Zabawa była przednia!
Ewa Liberka
Koło historyczne
Koło historyczne- "Łowcy historii"
W dniu 19 lutego na kole historycznym gościliśmy Panie Magdalenę Klag i Beatę Jurcewicz z Regionalnej Izby Pamięci w Kątach Wrocławskich. Panie w bardzo interesujący sposób opowiedziały nam kim byli i skąd się wzięli Słowianie, pokazały tradycyjne słowiańskie stroje, a także przybliżyły informacje o słowiańskich wierzeniach w duszki opiekuńcze, skrzaty i demony. Następnie uczniowie, pod kierunkiem Pań, wykonali kukiełki Słowianina.Bardzo dziękujemy za przybycie i poprowadzenie lekcji.
Małgorzata Samborska
1
Walentynki w naszej szkole
Z okazji tego pięknego święta uczniowie z Samorządu Uczniwoskiego zorganizowali pocztę walentynkową i konkurs dla klas IV-VIII na najpiękniej udekorowane drzwi.
WYNIKI:
1 miejsce - klasa V b
2 miejsce - klasa VII b
3 miejsce - klasa VI cWszystkie klasy, które wzięły udział, zostały nagrodzone słodkościami zakupionymi przez Radę Rodziców.
5
Premiera spektaklu koła teatralnego Felix
„Życie to nie teatr, życie to nie gra, zatem buduj wokół siebie przyjazny świat..."
16 lutego odbyła się premiera nowego spektaklu koła teatralnego FELIX. Przedstawienie poświęcone było samemu teatrowi, sztuce aktorskiej, ale miało też inny cel - zwrócenie uwagi na problem egocentryzmu. Aktorka zamknięta na scenie była symbolem bezwzględnej ignorancji, jednak spotkania z Ego i Izmem, Żółcią i samą sobą zmieniły jej nastawienie do innych ludzi.
Spektakl został ciepło przyjęty przez trzecioklasistów, którzy zrozumieli jego przesłanie i w skupieniu przyglądali się scenom. Piosenki wykorzystane w sztuce wzbogaciły dodatkowo ten występ.
Młodych adeptów sztuki teatralnej przygotowała pani Małgorzata Błażejewska-Koguciuk.
6
Walentynkowa wycieczka na lodowisko
W tym roku szkolnym klasy siódme i ósma uczciły Walentynki na lodowisku. Dwie godziny świętowania odczuliśmy w nogach, ale zabawa była przednia i wszyscy szczęśliwi wrócili do domu. Polecamy aktywne świętowanie nie tylko Walentynek :)
Marta Iwańska I Kinga Kalinowska4
Pancake Day 2024
W tym roku już po raz czwarty obchodziliśmy w naszej szkole Pancake Day, który jest tradycyjnym świętem Brytyjczyków, ich wersją naszego Tłustego Czwartku. Uczniowie mieli okazję nie tylko spróbować tradycyjnych angielskich naleśników z cytryna i cukrem, ale także wziąć udział w Pancake race oraz przygotować ciasto i własnoręcznie usmażyć naleśniki. Nie zabrakło zabawy, uśmiechów i pełnych brzuchów. Już czekamy na przyszły rok.
Marta Iwańska4
Projekt Dove Self- Esteem- Budowanie Pozytywnej Samooceny
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Sadkowie bierze udział w światowym Programie „Dove Self-Esteem – Budowanie Pozytywnej Samooceny”, by wspierać uczniów w budowaniu poczucia własnej wartości. Warsztaty pokazują, jak społeczeństwo oraz media profesjonalne i społecznościowe promują nierzeczywisty "ideał" piękna oraz proponują strategie ochrony przez taką presją, budując jednocześnie w młodych ludziach akceptację siebie.
Koordynatorka projektu: Urszula Gaber
Zbiórka darów dla schroniska
Ogłoszenie o zbiórce darów dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy
Wirtualna Adopcja Psa
Informacja o wyborze nowego pieska w ramach Wirtualnej Adopcji bowiem poprzednik (Kopi) znalazł właściciela, którzy zabrali go do swojego domu
Spotkanie z reporterem wojennym w klasach siódmych
8 lutego 2024 na zaproszenie pani Marty Iwańskiej naszą szkołę odwiedził Piotr Kaszuwara wieloletni pracownik Polskiego Radia we Wrocławiu oraz Programu Pierwszego PR. Jest współpracowniki Programu 2 PR, Trójki wielu polskich redakcji. Dziś pasjonuje go przede wszystkim korespondencja wojenna i sprawy społeczne.
Pan Piotr przybliżył młodzieży prace reportera, oraz korespondenta wojennego. Odpowiedział na liczne zadawane mu pytania rozwiewając przy tym wszelkie mity dotyczące jego pracy, obrazu samej wojny, oraz pracy jaką prowadzi na rzecz fundacji pomocy Ukrainie. Zachęcamy do zobaczenia jednego z jego reportaży:
https://www.youtube.com/watch?v=h3eLyzg0WQk
4
Turniej Wiedzy Pożarniczej - zaproszenie
Dzień dobry,
zachęcam Państwa wraz z uczniami do wzięcia udziału w Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Poniżej wiadomość od koordynatora turnieju p. Tomasza Stanowskiego.
Pozdrawiam,
K. Hausman
Dyrektor ZSP w Sadkowie
Załączniki:
oswiadczenie-zobowiazanie-opiekuna.pdf
zal_1_protokol_z_posiedzenia_JuryOTWP.pdf
zal_3_karta_uczestnikow_OTWP.pdf
Zajęcia o wodzie w kl. VIII
Zajęcia dla klasy VIII o obiegu wody w przyrodzie i o wpływie człowieka na retencję wód opadowych.
Wykłady psychologiczno-pedagogiczne dla rodziców
W najbliższy czwartek 1 lutego rozpoczynamy cykl 6 wykładów psychologiczno-pedagogicznych dla rodziców. Wykłady są kontynuacją pilotażowego wykładu, który odbył się w listopadzie minionego roku.
Tematyka cyklu wykładów pozwoli m.in. na lepsze zrozumienie dziecka, wzmocnienie relacji, pomoc w nauce i rozwoju młodych ludzi.
Wykłady będą się odbywać w czwartki o godzinie 17.30 w auli Hali Widowiskowo-Sportowej w Kątach Wrocławskich.
• Zintegrowany mózg – zintegrowane dziecko czyli fazy rozwoju mózgu dziecka i ich wpływ na umiejętności komunikacyjne z dorosłymi. - 1 lutego 2024 r.
• Jak uczy się mózg - podstawowe filary skutecznego uczenia się. Co wzmacniać, a czego nie robić? - 29 lutego 2024 r.
• Sprawdzone sposoby i techniki efektywnej nauki. Sposób na koncentrację i zapobieganie nadmiernemu stresowi. - 7 marca 2024 r.
• Skuteczna rozmowa w oparciu o potrzeby i strategie ich zaspokajania. Jak chwalić dzieci, aby budować ich poczucie wartości, wysoką samoocenę i zachęcać do rozwoju? - 4 kwietnia 2024 r.
• Jak wspierać mózg nastolatka ? O znaczeniu funkcji wykonawczych w życiu – sprawdzone strategie wsparcia swoich dzieci. - 9 maja 2024 r.
• Dobrostan Rodzica - co to znaczy? Jak o niego dbać, aby wspierać siebie i dziecko? - 6 czerwca 2024 r.
Zachęcamy do zapisania w kalendarzach dat spotkań, które pozwolą lepiej zrozumieć własne dziecko.
wyklady_dla_rodzicow_IK_(DRUK).pdf
Informacje:
https://www.katywroclawskie.pl/pl/news/warsztaty-psychologiczno-pedagogiczne-dla-rodzic%C3%B3w
Podsumowanie akcji Ile waży św. Mikołaj?
W styczniu 2024 r. zakończyła się w naszej szkole zbiórka monet w ramach akcji charytatywnej "Ile waży św. Mikołaj?" Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji.
Do 31 marca 2024 r. organizator ogłosi ranking finałowy, zwycięzców w konkursie.
Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać
554,12 zł.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje. Brawa dla Was !!!
Koordynator akcji w szkole: Arleta Molisak
Ogólnopolska akcja BohaterOn
Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "BohaterOn w Twojej Szkole", której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie Powstańców Warszawskich.Tym razem uczniowie klasy VIII pracowali na podstawie scenariusza do opowiadania Renaty Piątkowskiej pt. "Uparte serce tego miasta - warszawiacy i ich miasto oczami reporterów". Za udział w projekcie szkoła otrzymała certyfikat oraz grę Cenzura.
Koordynator projektu: Małgorzata Samborska
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie