W dniach 18.04 - 23.04.2024 roku w nasze szkole odbyły się imprezy biblioteczne „Pasowanie na czytelnika” . Głównym ich celem było przyjęcie najmłodszych uczniów z klas Ia , Ib , Ic i Id do grona czytelników biblioteki szkolnej.
Poprzez zabawę tj. rozwiązywanie zagadek i uczestnictwo w konkursach dzieci wzbogacały swoją wiedzę na temat zasad postępowania z książką.
Najważniejszym punktem tej uroczystości było ślubowanie.
Dzieci słowami „ My uczniowie pierwszej klasy, Tobie książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy” zobowiązały się do szanowania książek.
Impreza zakończyła się wręczeniem każdemu dziecku książki „Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek oraz pamiątkowych zakładek, aby służyły dzieciom podczas ich licznych przygód z książką.
pasowanie_na_czytelnika.pdf
nauczyciel bibliotekarz
Małgorzata Górak
Pasowanie na czytelnika
3
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
W naszej szkole i przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie i dzieci przedszkolne ubrały się na kolor niebieski, który symbolizuje ten dzień. Nasza społeczność w ten sposób okazała wsparcie i solidarność z osobami ze spektrum autyzmu.
Weronika Moruń
Wioletta Lora Gonzalez
Nikola Ilejko- Łuniewska
Makiety średniowiecznych zamków wykonane przez uczniów klas czwartych
Projekt klas piątych- Wikingowie
Światowy Dzień Zespołu Downa
Święto ustanowione z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w 2005 roku.
Data 21 marca nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do nadejścia wiosny oraz genetycznego podłoża Zespołu Downa – trisomii 21 chromosomu.
Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany jest również Dniem Kolorowej Skarpetki. Kolorowe skarpetki nie do pary są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z trisomią 21 chromosomu.
Celem podejmowanych działań jest zachęta do wyrażania naszej tolerancji, zrozumienia i wsparcia dla nich.
W Sadkowie co roku obchodzimy kolorowo ten dzień!
Weronika Moruń
Nikola Ilejko-Łuniewska
we współpracy z Samorządem Uczniowskim.
Listy uczniów
Chętni uczniowie klas 6 wcielali się w postać króla Jana III Sobieskiego i pisali listy, relacjonujące przebieg bitwy pod Wiedniem, do ukochanej żony królowej Marysieńki.
Gminne Zawody Pływackie
Dnia 10.04.2024 r. reprezentanci klas trzecich z naszej szkoły uczestniczyli w Gminnych Zawodach Pływackich w Katach Wrocławskich. Konkurowali ze sobą w dwóch kategoriach: styl dowolny oraz styl grzbietowy a ponadto odbyła się również klasyfikacja drużynowa. Konkurencje były przeprowadzane wśród chłopców i dziewczynek. Emocje były ogromne, wszyscy wzajemnie się wspierali i dopingowali. Efekty starań naszych uczniów były widoczne podczas podsumowania. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i dumni, ponieważ zdobyliśmy 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Ponadto Nikodem Chołuj, uczeń klasy 3 b zdobył 1 miejsce w stylu dowolnym oraz 3 miejsce w stylu grzbietowym. Natomiast Jakub Głowiński, uczeń tej samej klasy zdobył 1 miejsce w stylu grzbietowym.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Katarzyna Hausman
Zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej
Dzień Świadomości Autyzmu
Szkolny Konkurs Recytatorski
I niech wiersz, co ze strun się toczy,Będzie, przybrawszy rytm i dźwięki,Tak jasny jak spojrzenie w oczyI prosty jak podanie ręki.
Leopold Staff
5 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięło udział 23 uczniów z klas 4-7. Było to niezwykłe święto poezji, każda recytacja bowiem była jak uczta... Uczestnicy zaskoczyli jury wyborem tekstów i sposobem mówienia.
Dla wielu było to pierwsze wystąpienie, tym bardziej jesteśmy dumne z wystapień naszych uczniów.
Jury w składzie: Pani Ewa Majewska, Pani Joanna Gorczyca, przedstawicielki SU Helena Ślipiec i Nina Sławińska przyznało nastepujące miejsca:
I - Iga Mader, klasa 5;
II - Malwina Mader, klasa 7, Julia Maciaszek, klasa 7;
III - Lili Kołodziej, klasa 4, Zosia Kawalec, klasa 5, Emilia Haberla, klasa 6 .
WYRÓŻNIENIA : Kayah Szylar-Trabszo, kl.4, Wiktoria Durka, kl.6, Urszula Adamczyk, kl.6, Anna Kubina, kl.6, Urszula Garwol, kl.4.
Gratulujemy wszystkim młodym recytatorom i liczymy na udział w kolejnych konkursach.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Uczniów zainspirowały i pomogły w doborze repertuaru panie polonistki: Urszula Gaber, Justyna Machałek i Małgorzata Błażejewska-Koguciuk, nad organizacją czuwała pani Ewa Majewska, dekorację przygotowała pani Małgorzata Tul. Dziękujemy serdecznie.
M. Błażejewska - Koguciuk
Wielkanocny kiermasz babeczek
Kolejny kiermasz słodkości odbył się w naszej szkole 27 marca. Serdecznie dziękujemy RODZICOM za pomoc i wsparcie. Zebraliśmy pokaźną sumę - 1666 zł, co pozwoli na organizację następnych przedsięwzięć.Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski
XXXII Konkurs Twórczości Scenicznej Młodych "Przekręt"
Wyróżnienie dla koła teatralnego Felix
Pola Nadziei 2024
23 marca nasi szkolni wolontariusze wzięli udział w akcji Pola Nadziei, która miała miejsce w centrum handlowym Magnolia Park. Nasi uczniowie zaopatrzeni w balony, żonkile i puszki kwestowali na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.
Bardzo dziękujemy dzieciom i ich rodzicom, którzy poświęcili swój czas i przyjechali na kwestę.
OPIEKUNOWIE AKCJI: Arleta Molisak, Magdalena Garwol
Certyfikat dla naszej szkoły [Wolontariat]
Wirtualna adopcja psa Pajka
„Niektórzy lubią poezję” – 21 marca – Międzynarodowy Dzień Poezji
Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Niektóre uczennice klasy VI b lubią poezję i stworzyły własne wiersze. Czy rośnie nam nowe pokolenie poetek?
Urszula Gaber
Kiermasz wielkanocny [Przedszkole]
2
Rozstrzygnięcie konkursu: "Kiedy używamy telefonu alarmowego 112?"
W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny, którego głównym celem było rozpowszechnianie wśród dzieci przedszkolnych wiedzy na temat numeru alarmowego 112.
Wśród laureatów znaleźli się:
I miejsce: Maria Miazga
II miejsce: Zofia Gołębiewska
III miejsce: Miłosz Klityński
Wyróżnienia: Aleksandra Martyniak, Hanna Wasila, Ignacy Banach, Stefaniya Yerashenka
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Natalia Reczek, Dominika Mierzwa, Wioletta Lora Gonzalez, Nikola Ilejko- Łuniewska
Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025
Terminy postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Kąty Wrocławskie na rok szkolny 2024/2025
Informujemy, że na gminnej stronie internetowej https://www.katywroclawskie.pl/pl/news/rekrutacja-na-rok-szkolny-2024-2025-do-gminnych-placowek-oswiatowych-oraz-gminnego-zlobka zostały opublikowane informacje dotyczące rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, klasy pierwszej szkoły podstawowej oraz gminnego żłobka.
Przywitanie wiosny
Gminny Konkurs Literacki
GMINNY KONKURS LITERACKI
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa
w osiemnastej edycji Gminnego Konkursu Literackiego.
Prace konkursowe podpisane pseudonimem można wysyłać do 26 kwietnia 2024 roku na adres mailowy gkliteracki.zsp@gmail.com (z dopiskiem GMINNY KONKURS LITERACKI). Prosimy, aby dzieła uczniów były odsyłane przez odpowiedzialnego za eliminacje szkolne nauczyciela, z którym jako koordynator będę się kontaktować po obradach jury.
Prace konkursowe będą oceniane przez specjalnie powołane jury na dwóch poziomach: klasy 4-6 i klasy 7-8 oraz w następujących kategoriach: poezja (maksymalnie można nadesłać 5 utworów lirycznych) i proza (opowiadanie do 20 stron maszynopisu).
W tym roku inspiracją do konkursowego opowiadania będą poniżej zaproponowane wstępy, zadaniem uczniów jest dokończenie historii.- Nic nie zapowiadało, że akurat ten dzień zmieni zupełnie życie Johnego.
Było szaro i zimno, jak to w listopadzie. Ktoś sprzątał rano kosze na śmieci, ktoś inny odpalał auto, ktoś wybiegał spóźniony z domu, a Johny stał i gapił się na swój dom jak zahipnotyzowany. Coś dziwnego i wręcz obrzydliwie śmierdzącego oblepiło mu ciało, początkowo myślał, że to jesienna mgła była tak gęsta, a smród wydobywa się z kominów sąsiadów...., ale nie. Nie mógł się poruszać. Był sparaliżowany i bardzo wystraszony. Poruszał tylko oczami, nie mógł nawet krzyknąć... Trwało to dłuższą chwilę.
- Matylda. Oto ona- czarująca nastolatka, która nie boi się niczego. Aż do ....dziś.
Piątek przyniósł zmiany, o których nawet nie śniła w najgorszych koszmarach.
Może to przez wyjazd do tego dziwnego miejsca. Matka zawsze jej o tym jakieś cuda opowiadała, ale nigdy w to nie wierzyła.
Bo jakże to dom na skraju lasu mógł straszyć??? Bez przesady. Takie rzeczy to tylko w bajkach dla dzieci.
Zresztą, nie była tam sama, kolega Filip i kumpela jeszcze z przedszkola Olka też tam byli. I jakoś niczego nie pamiętają. A ona ma chyba omamy, rozmawia z jakąś marą, która każe jej mówić: MOJA PANI
Zachęcamy do napisania opowiadania, w którym możecie puścić wodze fantazji, wykreować świat barwnych osobowości, przygód i emocji.
Tematyka w kategorii poezja – dowolna
Tematyka w kategorii proza – opowiadanie związane z powyższymi wstępamiZaznacza się, iż z każdej szkoły w konkursie może wziąć udział maksymalnie 8 tekstów prozatorskich i 10 tomików poezji (proponuje się przeprowadzenie etapu szkolnego w każdej placówce, aby wyłonić najlepsze utwory).
Każdy uczestnik ponadto uzupełnia razem z rodzicem oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych ucznia i publikowania jego pracy (załącznik). Oświadczenia te należy przesłać pocztą lub podać osobiście.Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Literackiego dla dzieci i młodzieży nastąpi w czerwcu 2024 roku. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.
Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni, uzdolnień młodych ludzi, pogłębianie wiedzy i motywowanie ich do szukania własnej twórczej drogi.
Konkurs ten obejmuje patronatem Urząd Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich. Szczegółowych informacji udzielą natomiast koordynatorki konkursu, pani Małgorzata Błażejewska-Koguciuk i Justyna Machałek (ZSP w SADKOWIE, ul. Szkolna 9, 55-080 Kąty Wrocławskie, tel.071 3166153).
Małgorzata Błażejewska-Koguciuk
Justyna Machałek
Archiwum Aktualności