• "Z Kulturą Mi Do Twarzy"

• Nasza szkoła bierze udział w wielu projektach min. w projekcie "Z kulturą mi do twarzy". Głównym celem projektu jest promowanie kultury w szerokim zakresie. Będziemy na bieżąco informować o przebiegu projektu. Tymczasem szczegóły poniżej. Koordynatorem projektu jest Pani Arleta Molisak i Iwona Kaliniewicz.

• Wykaz zrealizowanych zadań projektu edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy"

• Warto pomagać

Zorganizowanie akcji charytatywnej (Kredkobranie), mającej na celu pomoc ludziom w potrzebie. Szkolni koordynatorzy akcji: p. Arleta Molisak i p. Magdalena Garwol oraz Szkolne Koło Wolontariatu.

• Perły regionu

Wycieczka klasy III a do Regionalnej Izby Pamięci w Kątach Wrocławskich.

• W magicznym świecie dźwięków

Poznawanie instrumentów muzycznych, ich wyglądu i brzmienia podczas zajęć z muzyki.

• Dzień zadumy i wspomnień

W ramach lekcji religii wyjście na pobliski cmentarz w Sadkowie, zapalenie zniczy na grobach; zwrócenie uwagi na zachowanie na cmentarzu oraz szacunek dla zmarłych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

•   Kodeks Dobrego Zachowania

Ustalenie zasad panujących  w klasie 0a w formie obrazkowej i ich konsekwentne przestrzeganie.

• Magia uliczek

Wycieczka  klasy VIII b po mieście (Wrocław), poznawanie i fotografowanie zabytków.

•  Do Hymnu

Zorganizowanie Szkolnego Przeglądu Pieśni Patriotycznych w którym wzięli udział uczniowie klas I-VIII.

•  Siła Bajek

Czytanie z radiowęzła szkolnego literatury uwrażliwiającej dzieci, rozbudzającej empatię, poruszającą  problemy ich wieku.

•   Nie ma dzieci, są ludzie

W ramach zajęć z etyki zapoznanie uczniów z Konwencją Praw Dziecka i przybliżenie sylwetki Janusza Korczaka. Zajęcia przeprowadziła Pani Urszula Gaber.

•   Na ludową nutę

Pani Aleksandra Piątek zaprezentowała uczniom klas II lokalny zespół Mokosza, w którym na co dzień występuje. Spotkanie zorganizowała Pani Irena Piątek.

•     Cztery Wielkie Wynalazki- druk, kompas, papier, proch

Zapoznanie z wynalazkami pochodzącymi z Chin. Zajęcia w klasach V przeprowadziła Pani Agnieszka Kuczyńska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

Styczeń:

• Spotkanie z muzyką

Zaprezentowanie przez p. Aleksandrę Piątek  lokalny zespół Mokosza w którym na co dzień występuje (uczniom klas IV-V).

• Tanecznym krokiem

Przygotowanie układu tanecznego do muzyki filmowej prze koło teatralne Felix pod kierunkiem p. Małgorzaty Błażejewskiej- Koguciuk.

Luty:

• Moja okolica

Wykonanie zdjęcia przedstawiającego miejscowość, w której się mieszka (park, pomnik, kościół itp.). Stworzenie pracy plastycznej techniką dowolną z wykorzystaniem tego zdjęcia. Naklejenie zdjęcia na środku kartki i domalowanie/dorysowanie poszczególnych elementów. Prace wykonali chętni uczniowie klas IV pod kierunkiem Pani Arlety Molisak.

• Portfolio na Olimpie

Przygotowanie stroju wraz z atrybutami związanego z wybranym bohaterem z mitologii greckiej. Pokaz mody i pamiątkowe zdjęcie. Zadanie wykonała klasa Vb pod kierunkiem Pani Justyny Machałek.

Marzec:

• Dawno, dawno temu, za górami, za lasami

Napisanie krótkiej opowieści/baśni i zilustrowanie jej przez uczniów kl. IVc i Vb pod kierunkiem Pani Justyny Machałek i Pani Małgorzaty Błażejewskiej- Koguciuk.

• Warsztaty

Wykonanie pisanek metodą decoupage przez uczniów klas IV. Warsztaty poprowadziła zaproszona Pani Marta Chabzda.

• Tajemnice teatru

Zapoznanie uczniów z rodzajami teatru, budową i osobami z nim związanymi. (p. Justyna Machałek)

• Świętujemy Dzień Teatru

Prezentacja przez Szkolne Koło Teatralne inscenizacji inspirowanej literaturą dziecięcą.

•    Zabawy z piłką
          Zabawy sportowe z wykorzystaniem piłki wśród uczniów klas V. Zajęcia poprowadził Pan Adam Bońkowski.

•    Sałatka grecka
          Przygotowanie sałatki greckiej wśród uczniów klasy II. Zajęcia kulinarne przeprowadziła Pani Magdalena Garwol.

Maj:

• Jaka jest moja rodzina

Prace na temat czym jest rodzina wykonane na zajęciach plastycznych.

• Sztuka współczesna

Wykonanie ekorzeźby, pracy przestrzennej z surowców wtórnych na zajęciach plastycznych.

• Chińskie wachlarze

Wykonanie z papieru wachlarzy i ozdobienie ich wg własnego pomysłu na zajęciach plastycznych.

• Pejzaże Polski

Zorganizowanie przez p. Annę Fałowską konkursu plastycznego, którego tematem było piękno polskiej przyrody.

•  Nie ma dzieci, są ludzie

Zapoznanie uczniów z konwencją praw dziecka i przybliżenie sylwetki Janusza Korczaka na zajęciach etyki.

• Śladami przeszłości

Wycieczka klasy IIIa do Skansenu w Będkowicach. Lekcja w plenerze - Życie Słowian.

Dyplom za udział w projekcie